جراحی های مغز و ستون فقرات

جراحی مغز و اعصاب و ستون فقرات

تومور هیپوفیز و پیامدهای ناشی از وجود آن!

تومور هیپوفیز در قدم اول عملکرد هیپوفیز را که به صورت یک غده فندقی شکل کوچک است دچار اختلال می‌کند. بسیاری از افراد تصور می کنند که اختلال درون قسمت‌های مختلف بدن مانند هیپوفیز یک امر عادی است و نیاز به مراجعه پزشک ندارند.
در صورتی که اگر به تومور هیپوفیز مبتلا شده باشید و به یک جراح مغز و اعصاب متخصص مراجعه نکنید، طولی نمی‌کشد که بینایی‌تان را از دست می‌دهید و باید برای همیشه دنیا را از پشت یک عینک تاریک و بدون هیچ گونه نوری مشاهده کنید.
اگر هنوز هم به زندگی علاقه‌مند هستید و به رنگ‌ها و زیبایی‌های طبیعی عشق می‌ورزید مشکلاتی مانند این تومور را جدی بگیرید و سریع‌تر به پزشک مراجعه کنید تا تحت درمان قرار بگیرید.
این تومور تنها سبب نابینایی مطلق نمی‌شود، بلکه ممکن است هورمون رشد را دچار اختلال کند و سبب کاهش وزن شدید فرد شود. حتی ممکن است هنگام ابتلا به این تومور سرمای شدیدی را احساس کنید و با وجود پوشیدن لباس گرم و پتو پیچ کردن خودتان باز هم حالت تب و لرز داشته باشید.
تمامی این حالت‌ها به همراه اسهال و تهوع و تکرر ادرار می‌تواند ناشی از وجود مشکل در غده هیپوفیز باشد که باید هر چه سریع‌تر نسبت به درمان آن اقدام نمایید.

جراحی مغز و اعصاب و ستون فقرات

پشت میز نشینی و شروع علائم دیسک کمر شدید!

دیسک کمر زمانی شدت پیدا می‌کند که ژله‌ های بین مهره‌ها که به عنوان دیسک شناخته می‌شوند رفته رفته از بین می‌روند و مهره‌ها به هم نزدیک‌تر می‌شوند.
اگر ساعت‌ها در پشت میز اداره می‌نشینید و به امور محوله سر و سامان می‌دهید یا کارمند بانک هستید و به هیچ عنوان نمی‌توانید از پشت باجه تکان بخورید و مرتب باید پاسخ گوی ارباب رجوع باشید! باید به خوبی بر این امر واقف باشید که دیسک کمر در کمین شما است.
نشستن‌های متوالی و بدون تحرک سبب می‌شود که مهره‌ها فشار زیادی را تحمل کنند و دیسک بین آنها به مرور از بین برود؛ بنابراین جهت پیشگیری از این مشکل می‌توانید پس از چند ساعت نشستن چند دقیقه قدم بزنید یا این که حرکات کششی مناسب را انجام دهید.
نه تنها کارمندها و پشت میز نشین ها دیر یا زود گرفتار این مشکل می‌شوند، بلکه افرادی که دارای اضافه وزن هستند و به واسطه برآمدگی شکم به مهره‌های آنها فشار زیادی وارد می‌شود، مصرف کنندگان دخانیات و افرادی که بی‌مهابا وسایل سنگین را جابجا می‌کنند نیز به دیسک کمر مبتلا خواهند شد.
درد دیسک کمر به حدی غیرقابل تحمل است که عملاً زندگی طبیعی فرد را مختل می‌کند و سبب می‌شود که وی در بین پزشکان متعدد بهترین جراح مغز و اعصاب را انتخاب کند و جهت حل مشکلش نزد وی مراجعه نماید.

جراحی مغز و اعصاب و ستون فقرات

ستون فقرات عنصر اصلی حفظ تعادل بدن

ستون فقرات اصلی‌ترین عنصر حفظ تعادل بدن است. با کمک این عنصر شما می‌توانید در طول روز مداوم خم و راست شوید و کارهای روزمره را انجام دهید.
بدون وجود این ستون انسان همانند گوشتی می‌شود که روی زمین پخش شده است و عملاً توان حرکت ندارد!
بنابراین سلامت ستون فقرت از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. با این وجود برخی از اوقات ممکن است در اثر تصادف یا به مرور این ستون آسیب دیده باشد و نیاز به جراحی ستون فقرات داشته باشید.
جراح متخصص با تجربه و دانشی که در این زمینه دارد در صورتی که حالت ستون فقرات دچار تغیر شده باشد آن را اصلاح می‌کند تا به شکل اولیه‌اش باز گردد و بتوانند تعادل بدن را به خوبی حفظ کند.

جراحی مغز و اعصاب و ستون فقرات

دیسک گردن و علائم نشای از آن

دیسک گردن نیز یکی از بزرگ‌ترین مشکلاتی است که زندگی طبیعی انسان‌ها را مختل می‌کند. گردن به عنوان یک ستون محکم و استوار سر را بر روی بدن نگه می‌دارد تا ارتباط بین مغز و اجزای بدن به درستی برقرار شود.
گردن شاه راه ارتباطی اصلی بدن است. در صورتی که دچار گردن درد شدیدی شده باشید نه تنها نمی‌توانید سرتان را به اطراف حرکت دهید و اشیای مختلف را ببینید، بلکه ممکن است حتی نتوانید به روبرویتان نیز نگاه کنید و مدام مجبور باشید سنگ فرش‌های زمین را نظاره کنید تا بلکه میزان درد کاهش پیدا کند!
دیسک گردن در راستای از بین رفتن ماده غضروفی مانند بین مهره‌ها رخ می‌دهد و در صورتی که درمان نشود زندگی طبیعی فرد را مختل می‌کند.
اگر در ناحیه گردن، درد را احساس می‌کنید یا دست چپتان بی‌حس می‌شود و درد دارد باید نزد یک جراح مغز و اعصاب متبحر مراجعه کنید و علائم وجود دیسک گردن را بررسی نمایید.
درد در شانه‌ها، بازوها و گزگز یا سوزن سوزن شدن دست‌ها نیز می‌تواند از دیگر علائم این بیماری باشد.

جراحی مغز و اعصاب و ستون فقرات

تومور مغزی بیماری کشنده اما قابل درمان

اگر سردردهای شدیدی دارید که با هیچ داروی مسکنی درمان نمی‌شوند یا قدرت شنیداری و دیدرای تان دچار اختلال شده است بهتر است هر چه سریع‌تر نزد یک جراح مغز و اعصاب مراجعه نمایید و علائم تومور مغزی را بررسی کنید.
مغز نقش ستاد فرماندهی کل بدن را بر عهده دارد و در صورتی که عملکرد آن دچار اختلال شده باشد ادامه حیات غیر ممکن خواهد بود. سرگیجه‌های متوالی، کاهش حافظه و عدم یادآوری اطلاعات مهم، عدم حفظ تعادل بدن و حتی تشنج‌های مقطعی می‌تواند از علائم این تومور باشد.
اگر سریع‌تر نسبت به درمان تومور مغزی اقدام نمایید می‌توانید از رشد آن پیشگیری کنید و زندگی طبیعی‌تان را به دست بیاورید.