جراح مغز و اعصاب

جراح مغز و اعصاب

سیستم عصبی انسان که شامل مغز و اعصاب می شود توسط جمجه و ستون فقرات محافظت می شود. جراحی مغز و اعصاب شامل تشخیص و درمان بیماری های مرتبط با این سیستم است و توسط جراح مغز و اعصاب و ستون فقرات انجام می  شود.

در امریکا یک جراح مغز و اعصاب باید چهار سال در دانشگاه، چهار سال در دانشگاه علوم پزشکی، یک سال کارآموزی که معمولاً وابسته به برنامه‌های دستیاریشان (رزیدنتی) است و پنج تا شش سال دستیاری ویژه را پشت سر بگذارد.

چگونه یک جراح مغز و اعصاب را انتخاب کنیم ؟

افرادی زیادی ممکن است به دنبال بیماری های مانند تومور های مغری ، تومور های نخاعی و دیسک کمر و بیماری های از این قبیل به دنبال بهترین جراح مغز و اعصاب و ستون فقرات باشند و همیشه به دنبال پاسخ به این سوال که چگونه یک جراح مغز و اعصاب را انتخاب کنیم باشند.

مغز و ستون فقرات پیچیدگی ها و حساسیت های خاص خود را دارد و در صورتی که در انتخاب جراح اشتباه کنید ممکن است عوارض جبران ناپذیری به دنبال داشته باشد. برای انتخاب باید تجربه جراح مغز و اعصاب را در نظر گرفت. در این زمینه می توانید از بیمارانی که تحت درمان بودند بپرسید و یا از جراح درباره تعداد افرادی که شرایط شما را داشته اند و جراحی شده اند و نتایج جراحیشان بپرسید.

درباره بیمارستانی که جراحی می کند تحقیق کرده و امکانات آن را بررسی کنید. به میزان رضایت بیماران جراح نیز توجه کنید.

جراح مغز و اعصاب

دکتر صمدیان جراح مغز و اعصاب و ستون فقرات

دکتر صمدیان از جراحان مغز و اعصاب در تهران هستند که از سال ۸۲ تا به کنون در زمینه آموزش و تربیت دستیاران در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و بیمارستان لقمان مشغول به فعالیت می باشند و تعداد بسیار زیادی از جراحی های مرتبط با مغز و اعصاب به خصوص در زمینه  تومور های هیپوفیز و قاعده جمجمه و جراحی آندوسکوپی را انجام داده اند و تجربه بسیار بالایی در این زمینه دارند.

جهت مطالعه بیشتر به قسمت درباره دکتر صمدیان مراجعه نمایید.