درد شدید در ناحیه گردن

حل مشکل درد شدید در ناحیه گردن

بسیاری از مواقع ممکن است دیسک گردن با یک گردن درد عادی شروع شود و به صورت ممتد در تمام ساعات شبانه روز ادامه پیدا کند. به گونه‌ای که حتی هنگامی که نشسته‌اید یا در حالت درازکش به سر می‌برید نمی‌توانید یک روزنامه را به درستی مطالعه کنید! زیرا عملاً حرکت دادن سر در جهت‌های مختلف برای شما بسیار دردناک و کشنده است.

در صورتی که درد در ناحیه گردن پس از چند روز التیام پیدا نکند به دیسک گردن مبتلا شده‌اید و باید هر چه سریع‌تر آن را درمان کنید.

علل درد گردن

قرار گرفتن بدن در وضعیت بد ، نشستن در جایی به مدت طولانی بدون تغییر موقعیت، خوابیدن به صورتی که گردن در یک موقعیت بد قرار بگیرد و چرخش شدید گردن در طول ورزش از جمله دلایلی است که باعث ایجاد درد شدید در ناحیه گردن و علت های گردن درد می شود.

درد شدید در ناحیه گردن

درمان درد شدید در ناحیه گردن و غیر قابل تحمل

گردن تنها عضوی در بدن است که وظیفه خطیر حمل سر را بر عهده دارد. سر از عصب های گوناگونی تشکیل شده است و از مغز به عنوان ستاد فرماندهی بدن محافظ می‌کند و هرگونه حرکتی در قسمت سر توسط گردن انجام می‌شود.

به عنان مثال نگاه کردن به و بالا و پایین توسط گردن کنترل می‌شود و در صورتی که بخواهید رفتار کسی را تأیید کنید باید از گردن برای حرکت سر کمک بگیرید.

حال اگر مهره‌های گردن دچار مشکل شده باشند و دیسک گردن رخ داده باشد ممکن است نتوانید گردنتان را حتی چند درجه حرکت دهید و به اطراف نگاه کنید. این مشکل در تمامی ساعات شبانه روز ادامه دارد و ممکن است زندگی طبیعی فرد را دچار اختلال کند.

یکی از روش‌های درمانی دیسک گردن یا دیسک کمر انجام تمرینات ورزشی دیسک کمر و ورزش های گردن است. در طول روز بهتر است مدام به یک جهت نگاه نکنید و برای چند بار گردنتان را به جهت‌های مختلف حرکت دهید، همچنین اگر چند حرکت کششی ساده را در طول روز انجام دهید می‌توانید از ابتلا به دیسک کمر پیشگیری نمایید