درمان سریع کمردرد

درد کمر

از شایع ترین مشکلات این روز ها درد کمر است که افراد زیادی به آن مبتلا هستند و از آن رنج می برند. ممکن است وقتی در حین کار کردن و یا انجام کار های روزمره هستید به ناگهان دچار درد شوید و به دنبال درمان سریع کمردرد باشید.   بسیاری با خوردن دارو در طی درمان هستند اما باید توجه داشت که دارو تنها راه حل نیست.

کمردرد شایع‌ترین عارضه است که، به طور کلی، در اثر اسپاسم یا رگ به رگ شدن رباط یا عضله در ناحیه‌ی کمری، آرتروز و فشار بر ریشه‌های عصب‌ها به دلیل تنگی کانال نخاعی یا فتق دیسک رخ می‌دهد.

درمان سریع کمردرد

درمان سریع کمردرد

روش های مختلفی برای درمان سریع کمردرد وجود دارد که در صورتی که نتیجه ندهد باید جراحی صورت گیرد . در واقع جراحی آخرین مرحله درمانی است که با مراجعه به جراح ستون فقرات و در صورت تشخیص آن ، انجام می شود.

بسیاری از افراد هنگام مواجهه با درد کمر معمولا شروع به ماساژ دادن کمر خود می‌کنند ولی نمی‌دانند که با این کار ممکن است به کمر و ستون فقرات خود آسیب برسانند. درمان کمر درد معمولا طولانی مدت است و نیاز به مراقبت های خاص دارد و گاهی با یک روش درمان نمیتوان به جواب رسید و در بیشتر موارد مردم با آزمون و خطاهایی که روی خود پیاده می‌کنند، پی می‌برند که کدام درمان به نفع‌شان است.

خواب کافی : کم خوابیدن و یا کافی نخوابیدن می‌تواند کمردرد را تشدید کند. سیستم بدن ما در هنگام خواب دست به ترمیم خود می‌زند. از این رو اگر خواب کافی نداشته باشید، مدت زمان درمان شما بیش از اندازه معمول طول خواهد کشید.

کمپرس آب داغ یا آب سرد : یکی از روش های درمان سریع کمردرد استفاده از کمپرس آب یخ و یا آب داغ  است که بسته به سیستم بدنی شما دارد که از کدام استفاده کنید .کمپرس آب یخ می‌تواند التهابات را کاهش دهدو استفاده از کمپرس آب داغ باعث می‌شود تا جریان خون در موضعی که درد می کند، بیشتر شود و می‌تواند باعث التیام آن شود.

بالا نگه داشتن زانو : اگر هنگام نشستن های طولانی بر روی صندلی در محیط کار ، پای شما از سطح زمین فاصله داشته باشد، دچار کمر درد خواهید شد. بهتر است در چنین شرایطی، یک شئ مناسب زیر پای خود قرار دهید و پاها را کمی بالاتر بیاورید.

ماساژ : ماساژ بدن را تحریک می کند تا مواد ضد درد طبیعی بنام اندورفین از داخل بدن ترشح شود؛ مسکن های طبیعی که حوصله و وضع روحی خوب را به شما باز می گردانند یکی از این ماساژ ها ، ماساژ پا است . برای اینکه به‌ درستی از روش رفلکسولوژی پا استفاده کنید و از طریق آن درد کمر خود را تسکین دهید، این گونه عمل کنید:

ابتدا ۴ زانو بنشینید و یکی از پاهای خود را در دست بگیرید و بیشتر روی پاشنه تا انگشت شست پا تمرکز کنید زیرا بیشتر نقاط انعکاسی ستون فقرات شما در این ناحیه است. با کمک دست پایتان را بگیرید و با استفاده از شصت دستتان به آن قسمت فشار بیاورید. با انگشت مسیر نوک شصت پا تا پاشنه‌تان را دنبال کنید.