رابطه زناشویی بعد از عمل دیسک کمر

دیسک کمر

شاید شما هم گاهی دچار کمر درد شده باشید و زیاد به آن توجه نکنید و یا با استراحت بهتر شوید اما گاهی این درد تداوم پیدا می کند و بعد از مراجعه به پزشک متوجه می شوید به دیسک کمر مبتلا می هستید و نیاز به عمل دیسک کمر هستید . سوالات زیادی درباره رابطه زناشویی بعد از عمل دیسک کمر پرسیده می شود و این سوال در بسیای از موارد به علت خحالت از جراح دیسک کمر پرسیده نمی شود . رابطه زناشویی بعد از عمل دیسک کمر نیازمند رعابت نکاتی است.

دیسک کمر عارضه ای است که در اثر وارد شدن فشار زیاد یا ضعیف شدن عضلات کمر به وجود می آید و افراد در سنین مختلف ممکن است دچار آن شوند . مهمترین علامت آن درد است و فرد را در انجام فعالیت های روزمره دچار مشکل میکند.هر درد کمری دیسک تلقی نمی شود و ممکن است علل دیگری داشته باشد.

رابطه زناشویی بعد از عمل دیسک کمر

بعضی از افراد فکر می کنند دیسک کمر و یا حتی کمردردهای ساده باعث کاهش قدرت جنسی می شود .از نظر علمی کمر درد و یا دیسک کمر هیچ ضربه و آسیبی به قدرت جنسی نمی زند. تنها موضوعی که به آن توجه می شود مشکلات حرکتی است که به علت دیسک کمر ایجاد می گردد و باید به آن در حین رابطه جنسی توجه کرد در واقع رابطه جنسی در صورتی که فشاری بر روی مفاصل کمر ایجاد نکند برای افراد مبتلا به دیسک کمر بلامانع است.در هنگام رابطه زناشویی بهتر است کمر به صورت ثابت نگاه داشته شود.

یکی از مهمترین نکات برای افرادی که دیسک کمر آن ها از جای خود بیرون زده است، آرامش در حین نزدیکی است. استرس باعث تشدید کمر درد ناشی از دیسک می شود و همین موضوع به سادگی هرچه تمام تر رابطه زناشویی را مختل می کند.

نکته قابل توجه این است درباره این موضوع حتما با پزشک معالج خود صحبت کنید تا محدودیت هایی که برای شما وجود دارد به طور کامل توضیح دهد.