ستون فقرات از اصلی ترین بخش بدن محسوب می شود. ایستادن ، نشستن و حرکات کلی بدن شما وابسته به این بخش و اعصاب موجود در ستون فقرات است.  هنگامی که برای این بخش از بدن مشکلی به وجود آید که نیاز به جراحی داشته باشد ، مسلما به دنبال بهترین جراح ستون فقرات خواهید بود.

ستون فقرات نخاع را احاطه می کند. نخاع یک ساختار طولانی و نازک و لوله‌ای است که از بافت عصبی تشکیل شده است. ستون فقرات شامل گردن و کمر می باشد و علاوه بر نخاع ، از ساختار کل بدن حمایت می کند. دیسک ها و مهره ها نیز بخشی از ستون فقرات هستند و نخاع عصب اصلی است که پیام‌های عصبی را بین مغز و بقیه بدن منتقل می‌کند.

با توجه به توضیحات فوق می توانید به اهمیت ستون فقرات پی ببرید ، بنابراین در انتخاب جراح دقت کافی داشته باشد . در این بخش شمارا با ویگی های یک جراح خوب ستون فقرات آشنا خواهیم کرد. در نهایت بعد از انتخاب جراح به آن اعتماد نمایید تا بهترین جراحی را پشت سر بگذارید.

ویژگی های بهترین جراح ستون فقرات

در درجه اول یک جراح باید تخصص کافی در این زمینه داشته باشد. برای انجام جراحی ستون فقرات باید به جراح مغز و اعصاب و ستون فقرات مراجعه نمایید. همچنین جراح باید تجربه کافی در این زمینه داشته باشد. برای اطلاع از نتیجه جراح می توانید جراح مورد نظر را در شبکه های اجتماعی و سایت شخصی دنبال نمایید.

نمونه جراحی های جراح خود را مشاهده کنید. البته این موضوع را نیز در نظر بگیرید که جراحی های ستون فقرات صحنه هایی دلخراشی را می توانند داشته باشند. اگر احساس می کنید نمی توانید این نوع جراحی را ببینید ، بهتر است با افرادی که جراحی انجام داده اند مشورت نمایید.

بهترین جراح ستون فقرات قطعا شما را عوارض احتمالی جراحی آشنا خواهد کرد. همچنین مراقبت ها و تمرینات ورزش که لازم است قبل یا بعد از جراحی داشته باشید برای شما شرح خواهد داد. رعایت این نکات در نتیجه شما بسیار تاثیر گذار است.

بیشتر بخوانید : مراقبت های بعد از جراحی ستون فقرات

دکتر صمدیانبهترین جراح ستون فقرات در تهران

دکتر صمدیان جراح مغز و اعصاب و ستون فقرات در تهران هستند. ایشان از سال ۸۲ مشغول به آموزش و تربیت دستیاران در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و بیمارستان لقمان هستند. هزاران جراحی موفق را پشت سر گذاشته اند و تعداد زیادی از دستیاران آن ها هم اکنون در کشور به عنوان جراح فعال هستند.

درباره رزومه کاری دکتر صمدیان می توانیددر بخش درباره دکتر مطالعه نمایید. برای مشورت با بیماران دکتر نیز می توانید نظرات بیماران را در سایت و همچنین در اینستاگرام دکتر صمدیان مشاهده نمایید. برای تعیین نوبت با شماره های موجود در سایت در ساعت و روز های مشخص شده تماس بگیرید.

مزایا جراحی ستون فقرات توسط بهترین جراح ستون فقرات

هر جراحی می تواند مزایای خاصی را به دنبال داشته باشد . قطعا شما جراحی را برای کاهش و یا درمان مشکلات به وجود آمده انجام خواهید داد . بنابراین طبیعی است که جراحی ستون فقرات می تواند مزایای زیر را به دنبال داشته باشد:

 • می توانید بهتر حرکت کنید
 • روحیه شما بهبود می یابد
 • لازم نیست جهت کاهش درد دارویی مصرف کنید.
 • می توانید به سر کار برگردید.
 • با رعایت مراقبت ها و بعد از گذراندن دوره نقاهت می توانید به زندگی عادی و روزمره برگردید

اگر جراحی ستون فقرات نزد جراح خوب انجام نشود :

بیشتر افرادی که جراحی می کنند ،عوارض کمی را تجربه می کنند. زیراهمانطور که می دانید ، هر عملی تا حدی خطر دارد ، اما اگر این خطرات و عوارض ناشی از بی دقتی جراح باشد می تواند مشکلات جبران ناپذیری را به دنبال داشته باشد. برخی از عوارض نادر این جراحی شامل موارد زیر می باشد :

 • آلرژی به بیهوشی یا داروهای دیگر
 • خون ریزی
 • عفونت
 • لخته های خون ، به عنوان مثال در پاها یا ریه ها
 • حمله قلبی
 • سکته مغزی
 • فتق دیسک
 • آسیب عصبی ، که می تواند منجر به ضعف ، فلج ، درد ، اختلال در مثانه شود

با هر عمل جراحی خطر عوارض وجود دارد. هنگامی که جراحی در نزدیکی ستون فقرات و نخاع انجام می شود ، این عوارض (در صورت بروز) می تواند بسیار جدی باشد. گاهی این عوارض شما را مجبور به انجام جراحی مجدد می کند. قبل از عمل باید در مورد عوارض مربوط به جراحی با پزشک خود صحبت کنید .فقط پزشک شما می تواند وضعیت شما را ارزیابی کند و شما را از هر نوع خطراتی که ممکن است به دنبال داشته باشد مطلع کند.