شماره تماس رزرو نوبت ۰۹۱۲۸۳۵۲۲۶۹

مغز و اهمیتی که این عضو از بدن انسان دارد ایجاب می کند که در صورت مبتلا به تومور مغزی به دنبال بهترین جراح تومور مغزی باشند. تومورهای مغزی توده های غیر عادی در مغز هستند که در صورت عدم درمان می توانند زندگی فرد را مختل کنند و حتی کشنده باشند. تومورهای مغزی در کودکان تا ۱۵ سال بیشتر در مخچه و ساقه مغز اتفاق می افتد و دیگر تومورها در بیشتر مواقع از ۲۰ سالگی به وجود می آید.
قطعا هنگامی که شما یا اطرافیانتان متوجه می شوید که به نوعی از تومور مغزی مبتلا شده اید ، ترس تمام وجودتان را فرا می گیرد. اما با نگرانی کاری را نمی توانید پیش ببرید. پس قبل از هر چیزی ابتدا به دنبال یک متخص خوب در حوزه مغز و اعصاب باشید. متخصص شما را از نوع تومور بدخیم با خوشخیم بودن آن ، محل قرار گیری آن و روش های درمان آن آگاه خواهد کرد. همه تومور ها الزاما نیاز به جراحی ندارند ، اما در صورتی که متخصص تشخیص به جراحی داد حتما باید این کار انجام پذیرد تا از عوارض بعدی آن جلوگیری کرد.
تومورها ، از طریق تقسیم سلولی کنترل نشده و غیر طبیعی ایجاد می‌شوند، و به طور معمول یا در خود مغز (شامل : نورونها، سلول‌های گلیال ( آستروسیت ها، اولیگودندروسیت‌ها، سلول های اپندیمال، سلولهای تولید کننده میلین شوان )، بافت لنفاوی، عروق خونی)، و یا در اعصاب جمجمه ای، پرده مغزی (مننژ)، جمجمه، هیپوفیز و غده صنوبری ایجاد می شوند. علائم انواع تومورهای مغزی بسته ‌به جایگاه تومور و نوع آن دارای علایم اختصاصی است اما سردرد، ‌تهوع و استفراغ از علائم عمومی آن ها می باشد است که معمولا هر نوع تومور باشد یکی از این علایم را دارد.

بهترین جراح تومور مغزی

ویژگی های بهترین جراح تومور مغزی

اولین نکته در انتخاب جراح ، تجربه و مهارت آن است . بیماران و اطرافیان آنان معمولا هنگام اطلاع از بیماری  ، نگرانی هایی دارند که طبیعی است اما اعتماد به جراح می تواند نتایج خوبی را به دنبال داشته باشد. تجربه و مهارت در کنار به روز بودن پزشک و آشنایی آن با جدید ترین روش های درمانی می تواند این اعتماد را در بیمار و خانواده آن ایجاد نماید.
علم پزشکی نیز در کنار سایر علوم روز به روز در حال پیشرفت است و روش های جدید جراحی های تومور مغزی در کنار کاهش عوارض جانبی سعی دارند تا سرعت بهبودی را افزایش دهند و مشکلات روش های گذشته را از بین ببرند. مسلما بهترین جراح تومور مغزی فردی است که با این روش ها آگاه باشد و از آن ها جهت درمان بیماران استفاده نماید.
مغز از پر اهمیت ترین اعضای بدن است. پس هنگام انتخاب جراح به مهارت ، تخصص و روش های درمانی آن توجه کنید. از جراح خود درباره نحوه انجام جراحی ، عوارض احتمالی جراحی و مراقبت های بعد از عمل تومور مغزی بپرسید و پس از اطلاع کامل اقدام نمایید. تومور های مغزی انواع مختلفی دارند و نحوه و نتیجه جراحی با توجه به نوع تومور و محل آن متفاوت است.
جراح پس از معاینه و بررسی آزمایشات و MRI و سوابق پزشکی بیمار ، تشخیص نوع تومور و جراحی را می دهد و  تشخیص به موقع که در نتیجه درمان موثر است از مهم ترین ویژگی های بهترین جراح تومور مغزی است. برای یافتن میزان مهارت یک جراح بهتر است با بیمارانی که توسط او جراحی شده اند مشورت کنید. درباره نحوه درمان ، میزان بهبودی و عوارض احتمالی بعد از جراحی و دوران نقاهت از ان ها سوال نمایید.

ویژگی های بهترین جراح تومور مغزی

اختلال در عملکرد مغز می تواند بر روی زندگی فرد تاثیر بگذارد. زمانی که فردی دچار تومور مغزی می شود ، انتخاب بهترین جراح تومور مغزی اهمیت بسیار زیادی خواهد داشت. به طور کلی ویژگی های یک جراح مغز خوب عبارتند از :

 • توضیحات کافی به بیمار درباره عوارض احتمالی جراحی تومور مغزی
 • داشتن علم بروز در زمینه درمان های تومور مغزی
 • اطلاع و یادگیری روش های جدید جراحی مغز
 • ایجاد اعتماد در بیمار و رفع نگرانی های او
 • داشتن تجربه و مهارت بالا
 • تشخیص صحیح و به موقع تومور و تجویز درمان آن
 • اولویت قرار دادن سلامت بیمار
 • اقدامات لازم قبل و بعد از جراحی را برای بیمار به طور کامل توضیح دهد.

دکتر صمدیان جراح مغز و اعصاب و ستون فقرات از جراحان برتر ایران با تجربه بسیار بالا در زمینه مغز و اعصاب و تومور های مغزی هستند که جهت رزرو نوبت و معاینه توسط ایشون می توانید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.
درمان تومورهای مغزی به عوامل مختلفی از جمله نوع ، محل و اندازه تومور و همچنین سن بیمار و سلامت عمومی بستگی دارد. روش ها و برنامه های درمانی برای کودکان و بزرگسالان متفاوت است. تومورهای مغزی با جراحی ، پرتودرمانی و شیمی درمانی درمان می شوند. این که کدام روش مناسب شماست بعد از معاینه حضوری و بررسی تصاویر پزشکی و آزمایشات امکان پذیر است.
در برخی تومور ها نیاز به نمونه برداری است. . یک قطعه کوچک از تومور برداشته می شود تا در ازمایشگاه تحت میکروسکوپ بررسی شود تا نوع سلول های موجود در آن مشخص شود. این کار به پزشک کمک می کند تا تصمیم بگیرد که از کدام روش درمانی استفاده کند.

سوالاتی که باید در زمان مراجعه به پزشک بپرسید!

 • توضیح کامل علائم و مشکلاتی که برای شما ایجاد شده است.
 • توضیح درباره شرایط پزشکی بیماری (اگر بیماری خاصی دارید.)
 • سوال درباره روش جراحی از پزشک
 • سوال درباره عوارض احتمالی بعد از عمل تومور مغزی 
 • سوالاتی درباره نکات مهم قبل از جراحی
 • مراقبت های لازم بعد از جراحی شامل چه مواردی است؟
 • تا چه مدت فرد به استراحت نیاز دارد؟
 • تا چه مدت در بیمارستان بستری هستید؟

دیدگاه کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  instagram logo call button