شماره تماس رزرو نوبت ۰۹۱۲۸۳۵۲۲۶۹

به علت بزرگ شدن و فشار بر روی عناصر عصبی آنوریسم‌های مغزی ممکن است فرد علائمی را تجربه کند. در این آنوریسم مقدار زیادی لخته خون قدیمی و جریان خون شدید کاروتید داخل باقیمانده فضای آنوریسم را پر کرده است و به حدی بر روی مغز فشار وارد می‌کند که علائم مربوط به هیدروسفالی در بیمار نمایان می‌شود. درمان این بیماری جدا از کنترل هیدروسفالی شامل تخلیه محتویات آنوریسم و بازسازی جداره شریان معیوب خواهد بود. برای جراح آنوریسم مغزی باید به بهترین جراح آنوریسم مغزی مراجعه نمایید. 

بهترین جراح آنوریسم مغزی

جراحی آنوریسم مغزی

آنوریسم مغزی به بیماری گفته می‌شود که در آن یکی از شریان‌های مغز دچار التهاب شود و این التهاب به شکل حباب درآید. زمانی که این حباب بترکد می‌تواند منجر به خونریزی مغزی شود. در حقیقت آنوریسم مغزی زمانی پدید می‌آید که دیواره عروق مغزی ضعیف شده و منجر می‌شود که رگ بادکنکی شکل باد کند و گاهی اوقات ممکن است پاره شود. جراحی آنوریسم مغزی یکی از جراحی‌های مشکل است که برای عمل باید به بهترین جراح آنوریسم مغزی مراجعه نمایید. 

انواع روش های جراحی آنوریسم مغزی

جراحی مغز جز روش‌های درمانی است، اما جراحی مغز به دو روش انجام می‌گیرد :

جراحی مغز باز 

در این روش جمجمه بیمار باید باز شود و عروقی که برای آنها مشکل ایجاد شده است بسته می‌شود تا از خونریزی جلوگیری شود.

کلیپس میکرو وسکولار

معروف‌ترین جراحی‌ آنوریسم مغزی کلیپس میکروواسکولار می‌باشد. در این روش، جریان خون قطع شده و برای این جراحی، فرد نیاز به جراحی باز نیاز دارد. توسط تصویربرداری مغزی، محل دقیق آنوریسم و رگ‌های خونی تغذیه‌کننده آن مشخص و سپس در محل گردن و با استفاده از یک گیره کوچک شبیه به گیره لباس، جریان خون به آنوریسم مسدود می‌شود. این روش بسیار موثر است، اما در مورد انواع آنوریسم و در تمام نقاط مغز قابل اجرا نمی‌باشد. 
برای انجام این جراحی مراجعه به بهترین جراح آنوریسم مغزی توصیه می‌شود. 

جراحی بسته مغز (آندو وسکولار)

در این روش برخلاف روش قبلی نیازی به باز شدن کامل جمجمه نیست، و در این روش بهترین جراح آنوریسم مغزی به عروق آسیب دیده دست پیدا خواهد کرد و در انتها عروق بسته می‌شود.

آمبولیزاسیون (رگ بندی) با استفاده از کویل پلاتین

در این روش از لوله باریکی به نام کاتتر استفاده می‌شود که از داخل سرخرگ گریون پا، به سمت آنوریسم مغزی هدایت می‌کنند. سپس بهترین جراح آنوریسم مغزی با استفاده از یک سیم نازک، یک سری کویل های جدا شدنی را از درون کاتتر عبور داده و در محل آنوریسم رها می‌کند. این فنرها آنوریسم را مسدود و به کاهش جریان خون درون آنوریسم کمک می‌کند.

استنت گذاری

برای درمان آنوریسم مغزی از استنت استفاده می‌شود، که با استفاده از استنت جریان خون کاهش می‌یابد. کاتتر از طریق رگ گروین پا وارد بدن کرده و به سمت آنوریسم مغزی هدایت می کند.

دارو درمانی

برای کاهش عوارض و علائم آنوریسم مغزی می‌توان از دارودرمانی استفاده کرد.

شانت گذاری

آنوریسم مغزی به افزایش مایع مغزی نخاعی فشار درون جمجمه و هیدروسفالی شده باشد، با استفاده از جراحی‌های شانت‌گذاری، لوله‌های تخلیه خاصی در سر بیمار تعبیه شده که مایع مغزی نخاعی اضافی را از فضای درون جمجمه و نخاع خارج کند.

توانبخشی

فعالیت‌هایی مانند فیزیوتراپی، گفتار درمانی، کار درمانی، ماساژ درمانی، آب درمانی، اکسیژن درمانی پر فشار و غیره برای ترمیم و بازگشت مجدد کارکردهایی که به واسطه خونریزی مغزی از دست رفته اند، تجویز می شوند.

بهترین جراح آنوریسم مغزی کیست

علائم ابتلا به آنوریسم مغزی

 • سردرد ناگهانی و غیرمعمول شدید
 • تهوع
 • اختلال در بینایی
 • استفراغ
 • از دست دادن هوشیاری

علائم آنوریسم پاره شده 

 • سردرد شدید ناگهانی که می تواند از چند ساعت تا چند روز ادامه داشته باشد.
 • تهوع و استفراغ
 • خواب آلودگی
 • سردرگمی و یا از بین رفتن هوشیاری
 • ناهنجاری های بینایی
 • مننژیت

عوامل موثر در بهترین روش درمان آنوریسم مغزی

 • نوع، اندازه، محل آنوریسم
 • سن بیمار
 • احتمال پارگی/ ترکیدن
 • سلامت عمومی بیمار
 • سابقه پزشکی فردی بیمار
 • سابقه پزشکی خانوادگی بیمار

بهترین جراحی آنوریسم مغزی

مغز جز حساس‌ترین قسمت‌های بدن می‌باشد، که باید برای درمان آنوریسم بهترین جراح آنوریسم مغزی را پیدا کنید. 

ویژگی‌های بهترین جراح آنوریسم مغزی 

تحصیلات

بهترین جراح آنوریسم مغزی باید به پیچیدگی‌های سیستم عصبی و عملکرد آن آشنا باشد، همچنین سطح کاملی از اطلاعات و دانش و وسایل و تجهیزات تخصصی نیاز دارد. امروزه جراحی مغز و اعصاب نسبت به گذشته از دقت بالایی برخوردار هستند. روش‌ها و فناوری‌های نوین به متخصص مغز و اعصاب کمک می‌کند تا بتواند با کمترین میزان تهاجم به انجام عمل جراحی بپردازد، به این جراحی جراحی کم تهاجمی گفته می‌شود. 

ویژگی اخلاقی

از دیگر ویژگی‌های بهترین جراح آنوریسم مغزی اخلاق وی می‌باشد، که بهترین جراح مغز و اعصاب باید صبور باشد. همچنین جراح باید قبل از تشخیص با صبوری به صحبت های بیمار توجه کند تا بتواند بهترین درمان را برای بیمار در نظر بگیرد.

دیدگاه کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  instagram logo call button