شماره تماس رزرو نوبت ۰۹۱۲۸۳۵۲۲۶۹

عارضه دیسک کمر از مشکلات رایجی است که بسیاری از افراد در طول زندگی دچار آن می شوند و گاها درد کمر زندگی روزمره آن ها را مختل می کند و بعد از مراجعه به پزشک متخصص ، گاها نیاز به جراحی دیسک کمر پیدا می کند و به دنبال بهترین جراح دیسک کمر در ایران و یا شاید تهران بگردند.
روش های مختلفی برای درمان دیسک کمر وجود دارد که جراحی مرحله آخر آن است. در واقع اگر روش های غیر جراحی به بهبود فرد کمک نکند از عمل دیسک کمر استفاده می شود که مراجعه به متخصص خوب می تواند به درمان به موقع آن کمک کند. بیمارانی که نیاز به جراحی دارند، دارای مشخصاتی هستند که در آن صورت پزشک توصیه به جراحی می‌کند.
همچنین ممکن است مراجعه به پزشک متخصص منجر شود که با کمترین و کم تهاجمی تریم عارضه یعنی استراحت، تمرینات ورزشی، فیریوتراپی بهبود یابید. اما در صورتی که مشکل جدی تر باشد باید بهترین جراح دیسک کمر در ایران را پیدا کنید. 

بهترین جراح دیسک کمر در ایران

بهترین جراح دیسک کمر در ایران

به بالشتک های که بین استخوان های مهره به شکل محکم وجود دارند دیسک کمر  گفته می شود دیسک ها به شکلی محکم بین ستون فقرات قرار گرفته و به وسیله رباط های متصل کننده استخوان های نخاع به هم پیوسته می شوند و به حفظ ثبات ستون مهره های کمری کمک می کند. متاسفانه این دیسک ها با گذشت زمان و افزایش سن، ضعیف تر و آسیب پذیرتر می شوند که با عوارض دردناک و محدودکننده خاص خود همراه است.
جراحی ستون فقرات را اکثرا متخصصین و جراحان مغز و اعصاب انجام می دهند. این متخصصان اکثرا دانش خود در زمینه ی ارتوپد و یا مغز و اعصاب را در کلاس های آموزشی تحت عنوان ستون فقرات افزایش داده اند و به آن ها جراح ستون فقرات می گویند.
بهترین جراح دیسک کمر باید در مورد آناتومی کمر اطلاعات کافی داشته باشد و با معاینه و مشاهده شرایط بیمار بتواند بهترین روش درمانی را به بیمار پیشنهاد کند. می توان گفت انتخاب بهترین روش درمانی برای بهبود بیماران مبتلا به دیسک کمر جز مهمترین اقدامات توسط جراح می باشد. 
همچنین از مهمترین وظایف جراح دیسک کمر می توان به این مورد اشاره کرد که جراح باید برای هر بیمار متناسب با شرایط آن فرد درمان مناسبی را تجویز کند. 

بهترین جراح دیسک کمر

بهترین جراح دیسک کمر در ابتدا باید مهارت و توانای و تجربه بالایی داشته باشد ، برای درک این موضوع باید از بیماران جراحی که انتخاب کرده اید درباره جراحیشان بپرسید . همچنین از خود جراح درباره نحوه جراحی و مراقبت های بعد از عمل و عوارض احتمالی جراحی بپرسید. بخش بزرگی از اهمیت جراحی ، مراقبت های بعد از عمل دیسک کمر است که رعایت آن ها به روند بهبود بیمار کمک می کند. 

بهترین جراح دیسک و ستون فقرات را می توان از ۳ دیدگاه مورد بررسی قرار داد:

 • کمترین عوارض پس از جراحی را داشته باشد.
 •  بهترین نتیجه پس از عمل را داشته باشد.
 •  کمترین عود را داشته باشد.
 • میزان موفقیت در عمل های قبلی
 •  برای بیمار قابل دسترسی باشد.
 • میزان تجربه
بهترین جراح دیسک کمر و ستون فقرات

مراحل تحصیلی جراحان متخصص ستوان فقرات

برای دریافت تخصص در زمینه ستون فقرات فرد نیاز به چندین سال تلاش و مطالعه دارد. افرادی که در این زمینه تمایل دارند باید ابتدا دوره های پزشکی عمومی را پشت سر بگذارند که این دوره عموما ۷ سال به طول می انجامد. بعد از آن پزشک به دنبال آزمون تخصصی و قبولی در آزمون دستیاری آنها آغاز میشود که ۵ الی ۶ سال پزشک باید در مراکز آموزشی تحصیل نماید. در آخر آزمونی وجود دارد به نام بورد تخصصی ، که این آزمون دو مرحله ای ، افرادی که در آن قبول می شوند مدرک گواهینامه تخصصی دریافت خواهند کرد و اجازه کار در مراکز دولتی و شخصی را خواهند داشت. افرادی که مرحله دوم را پشت سر می گزارند بورد تخصصی دریافت می کند و علاوه بر فعالیت در مراکز درمانی امکان فعالیت در مراکز آموزشی نیز وجود دارد که می توانند همچنین در زمینه تدریس نیز فعالیت داشته باشند. 
برای افراد علاقه مند ، دوره های تکمیلی مانند جراحی ستون فقرات را باید بگذرانند و بعد از فارغ التحصیلی به کشورهای خارجی مسافرت کرده و این دوره ها در مراکز آموزشی در آن کشورها را بگذرانند.

جراح دیسک کمر چگونه انجام میشود؟

زمانی که بیمار درمان های غیرجراحی را انجام ندهد پزشک متخصص جراحی دیسک کمر را پیشنهاد می کند که توسط پزشک متخصص این کار را میتواند انجام دهند و جراحی با هدف کاهش یا از بین بردن عانل ایجاد کننده فشار و درد انجام خواهد شد. 

دیسککتومی

در این نوع جراحی جراح سعی دارد که جسم خارجی ای که منجر به ایجاد فشار به عصب می شود را بردارد. با این کار عامل ایجاد کننده فشار بر روی عصب از بین خواهد رفت. برای از بین بردن فشار گاهی فرد مجبور می شود که دیسک را به طور کامل خارج کند. این جراحی با بیهوشی عمومی انجام می شود و فرد زمانی زیادی برای مرخص شدن نیاز نخواهد داشت. 

لامینکتومی

در این نوع جراحی پزشک قسمتی از استخوان لامینا را برای کاهش فشار بر روی عصب خارج خواهد کرد. این جراحی به این صورت انجام میشود که فرد بعد از بیهوش کردن بیمار از طریق شکاف ایجاد شده بر روی کمر می تواند به ستون فقرات دسترسی پیدا کند. سپس توسط ابزارهای مخصوص برش لامینای یک یا چند مهره برش زده شده و از بدن بیمار خارج می کند. به علت دسترسی ایجاد شده به دیسک در صورتی که نیاز به خارج کردن دیسک نیز باشد از همین طریق اقدام میشود. این کار می تواند فشار به وجود آمده بر روی عصب را کاهش دهد و در نتیجه آن درد بیمار نیز کاهش خواهد یافت. 

دیدگاه کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  instagram logo call button